Priaznivcom starších sérií Grand Theft Auto prinášame dobré správy!

 

GTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas sa dočkajú ,,remasteru“.

Remaster – vylepšená verzia hry, pri čom jej developeri pracujú s originálnym kódom a materiálmi. Na rozdiel od remaku sa nerobí všetko nanovo

Po mnohých klebetách a špekuláciách, správy naznačujú, že Rockstar Games remastrujú tri klasické GTA hry. Zdroje taktiež uvádzajú, že hry sú v posledných fázach vývoja a očakáva sa, že nové tituly vyjdú už na jeseň tohto roku.

 

Aj napriek tomu, že nevyšla žiadna oficiálna správa, je veľmi pravdepodobné, že tieto tri hry by skutočne mohli byť GTA III, Vice City a San Andreas, takže hráči budú môcť vkročiť do pozície Clauda, Tommyho a Carla ešte raz.

 

Hry by mali vyjsť na PC, všetky konzoly vrátane Nintenda Switch a mobilných platforiem. Nové verzie bude poháňať Unreal Engine a bude využívať mix starej a novej grafiky. Upravené bude taktiež aj UI (užívateľské rozhranie), ale bude sa držať pôvodného štýlu. Po stránke hrateľnosti, by k značným zmenám nemalo dôjsť.Vedenie vývoja má mať na starosť Rockstar Dundee (s remastrovaním má toto štúdio bohaté skúseností). Podľa zdrojov Kotaku je do tvorby zapojená aj vylepšenie verzie GTA V pre PS5 a Xbox Series S/X.